Yıldız Yayınları; merhum emekli öğretmen Osman İmançlı tarafından 1986 yılında kurulmuştur. Kendisi eğitim camiasında çok değerli öğrenciler yetiştirmekle birlikte, emekliliğinden sonra bu tecrübe ve bilgi birikimini yayın sektörüne aktarmış ve birçok kişinin yayıncılık sektöründe faaliyet göstermesine vesile olmuştur. Osman İmançlı, “Zihinden Problemler” kitabını yazan ve yayımlayan ilk kişidir.

Yıldız Yayınları, Gonca İmançlı ve Musa İmançlı tarafından faaliyetlerine devam etmiş ve ilköğretim yardımcı kaynak kitapları konusunda uzmanlaşmıştır.

Kitaplarımız; Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Programının amaç ve kazanımları doğrultusunda sınıf seviyesine uygun olarak hazırlanmaktadır. Yayınlarımızda eğitici, öğretici, etik, değerlere saygılı olma ve pedagojik açıdan uygunluk esas alınmıştır.

Amacımız; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda düşünen, sorgulayan, sentez ve analiz yapabilen, anlama ve anlatma yeteneği gelişmiş bireylerin yetişmesine destek olmaktır.

Yıldız Yayınları olarak her zaman olduğu gibi kaliteli ve seçkin yayınlar çıkarmaya devam etmekteyiz. Kitaplarımız hakkında varsa değerli görüş, eleştiri veya önerilerinizi bizlere bildirmenizi rica ederiz.